0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Dekanat 36

W skład dekanatu wchodzą parafie:

  1. Hucisko; Niepokalanego Serca NMP
  2. Krzeszów; MB Nieustającej Pomocy
  3. Kurów; św. Józefa Robotnika
  4. Lachowice; świętych Apostołów Piotra i Pawła
  5. Stryszawa; św. Anny
  6. Stryszawa Dolna; św. Stanisława BM
  7. Sucha Beskidzka; Nawiedzenia NMP
  8. Ślemień; Narodzenia św. Jana Chrzciciel
  9. Tarnawa Dolna; św. Jana Kantego
  10. Zembrzyce; św. Jana Chrzciciela
 

Dekanat (wikariat rejonowy, rejon) - jednostka organizacyjna kościołów katolickich oraz prawosławnych, obejmująca kilka do kilkunastu parafii z dziekanem (wikariuszem rejonowym, archiprezbiterem) na czele (zastępuje go wicedziekan) wizytującym parafie podległego mu rejonu w sposób określony przez biskupa diecezjalnego. Obowiązki i prawa dziekana określa prawo powszechne i partykularne.

Dla niewidomych

Początek strony