Szlaki

Jeżeli chciałbyś zaplanować ciekawą wycieczkę, zobaczyć coś ciekawego, odpocząć od codziennego zabiegania i zgiełku, odwiedź naszą parafię.  Najlepszą rekomendacją dla naszej parafii i naszego zabytkowego kościoła są informacje na różnych stronach, forach i blogach. Poniżej znajdziesz kilka linków, do których przeczytania zachęcamy:

Gdyby ktoś chciał zanocować w Lachowicach

Szlaki Turystyczne:

Przez gminę przebiega gęsta sieć szlaków turystycznych PTTK. Niektóre są wyznakowane tylko na terenie gminy, niektóre natomiast prowadzą dalej - do sąsiednich miejscowości. Poniżej przedstawiamy dokąd one zawiodą wędrownika.

Szlaki żółte:

• Przeł. Przysłop (661 m) - Kiczora - przeł. Kolędówki - przeł. Opaczne - Jałowiec (1111m)
  • Stryszawa Roztoki - Krawcowa Polana - Jałowiec - Gachowizna - Jeleśnia PKP
  • Krzeszów Dolny - Targoszów - Groń Jana Pawła II (890m) - Laskowiec (918m)

Szlaki niebieskie:

• PKP Lachowice Centrum - Solniska - przeł. Cicha - Jałowiec
  • PKP Hucisko - Gachowizna (758m) - Ślemień - Kocoń - Madohora (929m)
  • przeł. Przysłop (651m) - Stryszawa Dolna - Krzeszów

Szlaki czerwone:

• Krzeszów - Żurawica (726m) - Zembrzyce
  • Krzeszów - Harańczykowa (624m) - Groń Jana Pawła II - Laskowiec (918m) - przeł. Beskidek - Potrójna Góra - Madohora (929m)
  • Sucha Beskidzka PKP - przeł. Przysłop (651m) - Zawoja Centrum

Szlaki zielone:

• Krzeszów - Żurawica - przeł. Marchel - Lipska Góra (625m) - Sucha Beskidzka
  • PKP Hucisko - Koszarawa - przeł. Klekociny (848m) - Babia Góra (1725m)
  • Krzeszów - Targoszów - Madohora (929m)
  • PKP Hucisko - schronisko "Adamy" - Wsiarz - Stryszawa Siwcówka - przeł. Kolędówki (906m)

Szlaki czarne:

• Sucha Beskidzka PKP - przeł. Przysłop (651m) - Zawoja Centrum

Aby pobrać powyższą mapę w wyższej rozdzielczość, proszę kliknąć w link poniżej: mapa-szlaki-pttk.gif (404Kb)

Z uwagi na swoje malownicze położenie sama miejscowość Lachowice stanowi zaplecze wypadowe na pasma Beskidu Średniego i Wysokiego.  Wędrując po Lachowicach, możemy natknąć się na małą architekturę sakralną: murowane kapliczki z XIX wieku, czy też figury przydrożne dwie z nich przedstawiają Chrystusa Frasobliwego.

PTTK - Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej

Dla niewidomych