Ogłoszenia parafialne

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021LACHOWICE, DNIA 26 MAJA 2024

 

" Zagrody nasze widzieć przychodzi,
i jak się dzieciom Jego powodzi…”

 

Dziś wielki dzień dla naszej parafialnej wspólnot, gdyż o godzinie 11.45 swoją Mszę świętą prymicyjną odprawi ksiądz Piotr Gwiżdż, nasz rodak. Dziękujemy Bogu za ten piękny dzień i modlimy się dzisiaj by Bóg błogosławił księdzu Piotrowi,  obdarzał go nieustannie swoją łaską i pokojem, a Matka Najświętsza wspierała go w każdej potrzebie.

Dziś w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i komunii świętej.

W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze święte będą o godzinie: 7:00 - 10:00 i ostatnia Msza święta o godzinie 18:00. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy po Mszy świętej o godzinie 10:00. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej niech przyjdą na procesję w strojach liturgicznych, jak również chłopcy z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Na procesję prosimy o zabranie feretronów i chorągwi. Strażaków z parafii prosimy o zabezpieczenie trasy na czas procesji.

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka na Mszach świętych w Boże Ciało przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. Podczas Oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą po Mszy świętej o godzinie 18:00.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii lektury prasy katolickiej.

W piątek - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
W piątek zakończenie nabożeństw majowych..
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy Świętej rannej lub wieczornej, według porządku Mszy Świętych.

Rodzinom od nr: 311 - 330 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr: 331 - 350. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Mariusza Kubasiaka.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Podkategorie

Początek strony