Ogłoszenia parafialne

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

adwent 04 Lachowice, dnia: 3 grudnia  2023 Roku

„Pan jest blisko, radujmy się…”
Jan Paweł II

Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00, ze specjalną oprawą liturgiczną zwłaszcza dla dzieci. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne materiały roratnie.

Jutro o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Św. w int. górników.

W środę - św. Mikołaja. Po Mszy Świętej wieczornej po roratach ministranci i lektorzy, odbiorą paczkami mikołajowe.

W czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła.

W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. będą o godz. 7:00 i 17:00.

Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele w całej Polsce, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

W zakrystii są do nabycia Caritasowe świece, dzieło wigilijnej pomocy dla biednych dzieci. Świecę tę należy zapalić na Wigilijnym Stole jako znak Miłości wobec drugiego człowieka. W tym roku minimalna ofiara za świece to 10 zł.

Zbliża się czas świąteczny więc nadchodzi pora by zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o zaopatrywanie się w opłatki na stół wigilijny w zakrystii. Można to uczynić  przed i po każdej Mszy świętej. Kupno poświęconych opłatków w naszym kościele jest wyrazem więzi z parafią, a także odpowiedzialności za oprawę muzyczną Mszy i uroczystości kościelnych, ponieważ dochód z ofiar za opłatki przeznaczony będzie na  pokrycie kosztów zatrudnienia Pani Organistki. Złożone ofiary za opłatki niech będą wyrazem wdzięczności wszystkich parafian za jej piękną i potrzebną służbę. Jeśli zależy nam by utrzymać w naszej parafii organistę to podejdźmy do tego wszyscy bardzo odpowiedzialnie i ze zrozumieniem. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone Opłatki Wigilijne.

Rodzinom od numeru: 211 – 230 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 231 – 250. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Janiny Kubieniec.

Zachęcamy do kupowania w zakrystii prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, dla najmłodszych Staś.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności † Krzysztof Dyduch. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Początek strony