Ogłoszenia parafialne

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

im 1 277Lachowice, dnia: 5 – kwietnia 2020 roku.

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dziś obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Uroczysta Msza Święta zwana Wieczerzą Pańską o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, Ciemnicy i adoracja do godz. 20:00.

Wielki Piątek - dla każdego wierzącego jest dniem szczególnym.
Jest dniem męki i śmierci Zbawiciela. W tym dniu Kościół nie sprawuje ofiary Mszy Świętej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 - w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00. Następnie adoracja do godz. 20:00. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły i na ten dzień nie ma dyspensy.

Wielka Sobota - Wigilia Paschalna.
W tym dniu smutek przeplata się z radością. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 18:00.
Adoracja przy grobie Pańskim, będzie możliwa od godz. 10:00 do wieczornej liturgii. Bardzo prosimy, aby stosować się do przepisów, aby w czasie adoracji w kościele nie przebywało więcej niż 5 osób. Z godnie z przepisami w sobotę nie będzie tradycyjnego poświecenia pokarmów w kościele. Należy takie błogosławieństwo odmówić w rodzinie przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa jest na stronie internetowej naszej diecezji.

Niedziela - Zmartwychwstania Pańskiego.
O godzinie 6:30 - nie będzie Procesji Rezurekcyjnej.

W zakrystii są jeszcze baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Początek strony