Ogłoszenia parafialne

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

1 rozaniecLachowice, dnia: 14.10. 2018 roku.

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Jan Paweł II

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Dziś w ramach obchodu Dnia Papieskiego w naszym Domu Katolickim od godziny 11:00 do 15:00  zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi dla chorych pacjentów przebywających  w suskim i wadowickim szpitalu. Za tę piękną postawę, za szlachetność  i solidarność w cierpieniu z drugim człowiekiem pragniemy gorąco z góry wszystkim honorowym dawcom krwi podziękować.

Jutro – przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
We wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
W środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
W czwartek – św. Łukasza, Ewangelisty.
W piątek – św. Pawła od Krzyża.
W sobotę – Uroczystość św. Jana Kantego.

W środę kolejny dzień nowenny jubileuszowej przed 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z montażem nowych głośników na zewnątrz kościoła. Dzięki tym głośnikom w czasie procesji wokół kościoła słyszalność  jest znacznie lepsza i nie ma konieczności noszenia zestawów nagłaśniających.

W poniedziałek 22 października od godz. 16:00 do 17:00 w Domu Katolickim, odbędzie się zbiórka środków higieny na rzecz hospicjum św. Kamila w Bielsku Białej. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej zbiórce. Szczegóły na plakacie przy wejściach do kościoła.

Zachęcamy do korzystania z punktu bibliotecznego, który powstał w naszym kościele. Biblioteka znajduje się w drugiej części kościoła pod dzwonnicą. Biblioteka działa pod patronatem grupy modlitewnej „Wieczernik”. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy wpisać do zeszytu swoje imię i nazwisko oraz tytuł.

Rodzinom od numeru: 381 – 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i na zewnątrz kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 401 – 420. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Początek strony