0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Lachowice - mała miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim. Otoczona zewsząd górami, z których najbardziej znane to Pilsko, Leskowiec i oczywiście Babia Góra. Miejscowość usytuowana nad potokiem Lachówka, Otoczona zewsząd górami, u północnych podnóży Solniska (849 m n.p.m.). na wysokości ok. 450 m. Przez Lachowice przebiegają ważne drogi komunikacyjne m.in. linia kolejowa Sucha Beskidzka - Żywiec, oraz droga krajowa łącząca Bielsko-Białą i Kraków z przejściem granicznym w Korbielowie. W II poł. XVI w. Przeprowadzano na tym terenie intensywną akcję osadniczą. Efektem tego było powstanie przysiółków pasterskich, które po połączeniu się w 1696 stworzyły wołoską wieś Lachowice. Pod koniec wieku XIX wieś liczyła 1929 osób, posiadała już filialną szkołę ludową a od 1841własną parafię.

Dla niewidomych

Początek strony