tp_015_483e59808b173Lachowice, dnia: 17. marca 2013 roku

Miłość dla chrześcijanina nie jest jedynie gestem
albo ideałem,
Ale - by tak rzec - przedłużeniem
Obecności Chrystusa,
Który składa w darze samego siebie.
Bł. Jan Paweł II

W Wielkim Poście skupmy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd  zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego,  w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

Dziękujemy Dobremu Bogu za nowego Papieża Franciszka. Jego pierwsze spotkanie z wiernymi tuż po wyborze pokazało, jak bardzo papież Franciszek ufa Bogu, do którego się modli i kocha ludzi, których prosi o modlitwę. Wyrazem naszej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, niech będzie nabożeństwo dziękczynne odprawione po Mszy Świętej z  uroczystym odśpiewaniem Te Deum.

We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z racji Roku Wiary.

We wtorek przypada również rocznica święceń biskupich JE ks. kard Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego. Módlmy się za księdza kardynała, o zdrowie i o potrzebne łaski, aby nie ustawał w swojej drodze do świętości i umacniany przez Ducha Świętego służył nam w duchu miłości i pokoju.

Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy Świętych o godzinie 10:15 – poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

Rodzinom od Numeru: 51 – 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru: 61 – 70.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Gwizdza i Pani Marii Adamczowskiej.

Państwu Halinie i Krzysztofowi PACYGA, składamy serdeczne Bóg zapłać za zakupienie dla naszej parafii kosiarki spalinowej.