jezus-chrystus-2_1254Lachowice, dnia: 10 - marca 2012 roku

Wielki Post jest drogą dynamicznej i twórczej refleksji,
która skłania do pokuty, aby ożywić wolę ewangelicznej służby;
jest drogą miłości, która otwiera dusze wiernych
na braci i zwraca ich ku Bogu.
bł. Jan Paweł II.

W kolejną, już czwartą niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprasza nas do trwania na Jego Krzyżowej Drodze. Zaprasza nas do nawrócenia i odnalezienia pełnej komunii z Nim, aby owocnie uczestniczyć  w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy także w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu i uznania, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i państwo, pozostawieni własnemu losowi…W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11:45 - Droga Krzyżowa.
Gorzkie Żale o godzinie 16:00.
W piątek - Droga Krzyżowa o godzinie 16:00.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

Informujemy, że są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu, którą organizuje nasza parafia.
Bliższe informacje w zakrystii.

Dziękujemy Parafianom od Numeru: 41 - 50 którzy troszczyli się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu i złożyli ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy o pomoc przy sprzątaniu Rodziny od Numeru: 51 - 60.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Ślusarczyk.

Za złożone ofiary u Sołtysa na funkcjonowanie cmentarza, wywóz śmieci oraz koszty związane z utrzymaniem czystości na cmentarzu. Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Informacja Sołtysa: nakazy płatnicze można jeszcze odebrać w najbliższy piątek (tj. 15 marca) w godz. od 9:00 do 12.00 w budynku Domu Katolickiego.

{audio autostart}images/stories/mp3/Lament duszy.mp3{/play}