w_post128Lachowice, dnia: 3. marca 2013 roku.

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!
bł. Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu.
Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie.

W tym duchu pragniemy też przeżyć nasze rekolekcje wielkopostne, które dziś rozpoczynamy - to czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Nasze modlitwy, cierpienia i wyrzeczenia ofiarujmy w intencji rekolekcji, aby łaska nawrócenia i pokuty dotarła do każdego parafianina i dokonała w nas głębokiej wewnętrznej przemiany. Módlmy się gorąco o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza Rekolekcjonisty i dla siebie, abyśmy wszyscy przez dobre ich odprawienie pojednali się z Bogiem i powrócili do źródeł i fundamentów życia chrześcijańskiego. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem. Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek. Plan rekolekcji jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych prosimy się z nim zapoznać.

Wszystkich bez wyjątku, dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy do gorliwego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  • Dziś na Drogę Krzyżową po Mszy Świętej o godz. 11:45
  • Na Gorzkie Żale o godz. 16:00
  • W piątek na Droga Krzyżowa o godz. 16:00
Jutro, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza polskiego królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.
Święty Kazimierz swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Boga i traktowana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej opatrzności Kościół i cały naród litewski.

W piątek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi, a także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.
Ofiary złożone za baranki zostaną przeznaczone na pomoc chorym starszym i niepełnosprawnym.

Rodzinom od Numeru: 31 - 40 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 41 - 50.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Emilii Krawczyk.

Informujemy, tych wszystkich parafian, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Rzymu, że spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki, odbędzie się w środę 6 – Marca po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katolickim.
{audio autostart}images/stories/mp3/Lament duszy.mp3{/play}