Chrystus_1Lachowice, dnia: 24.  2013 roku

Bóg, ukazując nam miłosierdzie,
oczekuje, że będziemy świadkami
miłosierdzia w dzisiejszym świecie.
Bł. Jan Paweł II

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu.
Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16:00 i w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:45 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 16:00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski dziś w całym kraju we wszystkich kościołach i kaplicach po każdej Mszy Świętej, zbierane będą do puszek ofiary na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.
Nieodłącznym symbolem Świąt Wielkanocnych jest baranek. Właśnie do tego symbolu w okresie przedświątecznym po raz kolejny sięga Caritas. Ten biały, słodki baranek oznaczony logo Caritas trafiając do koszyków ze święconką, a następnie na świąteczne stoły ma przypominać wiernym, ofiarę Chrystusa.  Ofiary złożone za baranki zostaną przeznaczone na pomoc chorym starszym i niepełnosprawnym.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godziny: 16:00.

Informujemy wszystkich parafian, że od przyszłej niedzieli w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Rekolekcje.
Czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i już dziś tak  zaplanować swoje  zajęcia, by w tych rekolekcjach uczestniczyć. Módlmy się gorąco w ciągu najbliższych dni oBoże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza rekolekcjonisty i dla siebie, abyśmy wszyscy przez dobre ich odprawienie pojednali się z Bogiem i powrócili do źródeł i fundamentów życia chrześcijańskiego.

Ksiądz Kardynał prosi nas, aby w związku z ogłoszoną dnia 11 lutego br., przez  Ojca Świętego Benedykta XVI, decyzją o rezygnacji z Piotrowej posługi Kościołowi katolickiemu wyznaczoną na 28 lutego o godz. 20.00, odprawić w tym dniu nabożeństwo, jako wyraz naszej wdzięczności za jego bogaty pontyfikat.

Prosi też ks. Kardynał, by o godzinie 20.00 odezwały się dzwony. Wzywa nas również do modlitwy o wybór nowego papieża. Prośmy, aby Duch Święty wskazał tego, który by odważnie i roztropnie prowadził Kościół w dzisiejszych trudnych czasach. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkie grupy parafialne i w miarę możliwości wszystkich parafian. Niech nasza życzliwość i wdzięczność dla Benedykta XVI wyrazi się w ten czwartkowy dzień na Mszy Świętej o godz. 7:00 rano poprzez naszą wspólną modlitwę, w ostatnim dniu jego pontyfikatu.

Pragniemy utworzyć Parafialny Zespól CARITAS.
Którego celem jest świadczenie konkretnej pomocy osobom potrzebującym a w szczególności: osobom chorym, w podeszłym wieku i niepełnosprawnym, rodzinom w szczególności wielodzietnym, pomoc w sytuacjach losowych osobom poszkodowanym przez siły natury. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katolickim.

Informujemy, tych wszystkich parafian, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Rzymu, że spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki, odbędzie się w środę 6 – Marca po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katolickim. Należy w tym dniu wplacić pozostałą kwotę.

Rodzinom od Numeru: 21 – 30 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 31 – 40. W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.

Ważnym miejscem w parafii jest cmentarz grzebalny – miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych.
Wymaga on szacunku, zachowania porządku i stałej troski. Dlatego bardzo prosimy, aby tak jak w ubiegłym roku w terminie poboru pierwszej raty podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości u Sołtysa w wyznaczonych dniach: od 25 - 28 lutego oraz 1,7,8 marca 2013 roku w godzinach od 8:30 – do 16:00 złożyć opłatę na utrzymanie porządku na parafialnym cmentarzu. Opłata ta wynosi 15 zł. od rodziny rocznie. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie cmentarza, wywóz śmieci oraz koszty związane z utrzymaniem czystości na cmentarzu. Prosimy zatem wszystkich, którzy mają groby bliskich zmarłych na naszym cmentarzu o zgodne z sumieniem uregulowanie wyżej wspomnianych należności.

W sobotę  o godz. 16:00 w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.
{audio autostart}images/stories/mp3/Lament duszy.mp3{/play}