09250Lachowice, dnia: 17.02.2013 Roku

Wielki Post każdego roku jawi się nam jako czas

sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty,
otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej.
Bł. Jan Paweł II.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu.

Zwracamy się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16:00 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach o godzinie 16:00. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na wystrój i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu

W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

Na początku Wielkiego Postu zachęcamy dzieci, a także młodzież i dorosłych, aby w okresie Wielkiego Postu postarali się zrezygnować z jakiejś przyjemności, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyli na pomoc potrzebującym. Akcja Jałmużna Wielkopostna ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która kosztuje. Poprzez małą ofiarę składaną do skarbony w kościele możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Rezygnując z drobnych, ale konkretnych przyjemności (słodycze, różne formy rozrywki) można zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na dobry cel. Ofiary zebrane będą przeznaczone na pomoc najuboższym, chorym, starszym i samotnym.

Rodzinom od Numeru: 11 – 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 21 – 30.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Józefy młyńskiej i Pani Ireny Pająk.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, odbędzie zbiórka o puszek na sfinansowanie projektów misyjnych, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom i solenizantom, życzymy zdrowia i wiele łask Bożych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu, niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: ś. p. † Józefa Urbaniec. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

{audio autostart}images/stories/mp3/Lament duszy.mp3{/play}