10Z016Lachowice, dnia: 10 – lutego 2013

Gdy będzie Wam trudno,
gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód,
niech myśl Wasza biegnie
ku Chrystusowi, który Was miłuje, który jest wiernym towarzyszem
i który pomaga przetrwać każdą trudność.
Bł. Jan Paweł II

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 11:15 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

W dniu dzisiejszym na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież i starszych, według ustalonego planu. Przyjdźmy na chwilę modlitwy i skupienia. Czas poświęcony Chrystusowi  z pewnością  wyjedna nam Jego błogosławieństwo.

Jutro -  przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali jutro o godz. 11:00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu.
Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem będą w środę o godzinie 7:00 rano i o godzinie 17:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 16:00. Zachęcamy do składania tego dnia ofiar do skarbony w kościele: „Jałmużna postna”. Polecamy ją ofiarności Parafian! Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa.

W piątek o godzinie 16:00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 - Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 16:00 i tak będzie przez cały Wielki Post.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

W piątek o godz. 16:00 – spotkanie Małego Apostoła.

Informujemy wszystkich parafian, że Intencje Mszy Świętych na lipiec i następne miesiące, będą przyjmowane w kancelarii parafialnej od: 1. maja bieżącego roku.

Rodzinom od Numeru: 1 – 10 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,  oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 11 – 20.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Marii Chrząszcz i Pana Antoniego Dyducha. Prosimy wszystkie Róże Różańcowe w naszej parafii o dostarczenie do zakrystii imiennych wykazów osób należących do danej Róży w celu aktualizacji i skompletowania Róż do 20 osób.

W ubiegłym tygodniu Pan życia i śmierci powołał do siebie z naszej parafii ś.p. Eugeniusza Skupnia. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.