JC_029_483d0f9f61ab0Lachowice, dnia: 3 – lutego 2013 roku.

Cierpienie należy do ludzkiego losu.
Nie lękajcie się.
Chrystus zwyciężył świat.
On jest z Wami zawsze.
Bł. Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.
W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Błażeja.
Po Mszy Św. wieczornej o godz. 17:00 - udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa Św. Błażeja.

Rozpoczęło się 40 - godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu.
Błogosławiony Jan Paweł II zachęcał: „…do trwania na adoracji..., pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany uczeń oprzeć głowę na Jego piersi, poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca.” Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, pogłębiajmy naszą osobistą i wspólnotową kontemplację…” Najświętszy Sakrament niech będzie dla nas «szkołą życia», sposobem na przezwyciężenie samotności, pomocą w znoszeniu cierpień, pokarmem dającym siłę, by znów wyruszyć w drogę po każdym rozczarowaniu. Przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii wynagradzajmy naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie.

W tym tygodniu patronują nam:

• We wtorek – Święta Agata, męczennica.
  • Po Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo chleba i wody.
  • W środę – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze.

Rodzinom od Numeru: 401 – 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 1 – 10.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Kazimierza Sobańskiego i Pani Józefy Kapała.

W ubiegłym tygodniu Pan życia i śmierci powołał do siebie z naszej parafii ś.p. Józefa Mikusa i ś.p. Kazimierza Trzopa. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.