BC_014a_48cf80cf9b91fLachowice, dnia: 27. stycznia 2013 roku

Wejrzyj, łaskawa Pani, na ten lud,
który od wieków pozostawał wierny Tobie i Synowi Twemu.
Wejrzyj na ten naród,
który zawsze pokładał nadzieję w Twojej matczynej miłości.
Bł. Jan Paweł II

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedziele.
O godz. 11:15 – nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

Dziś rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo.
Zachęcamy do osobistego spotkania z Bogiem w swoim sercu i w Kościele na osobistej adoracji. Sam Pan Jezus do tego nas zachęca, gdy mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00. Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku w piątek od godz. 9:00.

W sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego.
W naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte będą o godz. 7:00 – 10:15 – i ostatnia Msza Święta o godz. 17:00. W kaplicy na Kralach o godz. 16:00. W święto Ofiarowania Pańskiego na Msze Świętą o godz. 10:15 – prosimy, by matki, które urodziły dzieci w ubiegłym roku, przyniosły je do kościoła i ofiarowały Bogu.

Z inicjatywy Bł. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego.

Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Tego dnia składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

W piątek o godz. 16:00 – w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek – Święty Tomasz z Akwinu.
W czwartek – Święty Jan Bosko.

W przyszłą niedzielę 3 lutego wspominamy św. Błażeja - orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. W wigilię tego wspomnienia, czyli w sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 17:00 a także w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 17:00 0 - udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja.

Za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od Numeru: 391 – 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w piątek rodziny od Numeru: 401 – 420.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

Arcybiskup Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich w Poniedziałek 28 stycznia 2013 roku o godz. 11.00 do udziału w uroczystościach pogrzebowych Księdza Prymasa Seniora Józefa Glempa. Prosi o modlitwę w intencji Zmarłego we wszystkich domach, parafiach i wspólnotach kościelnych. Jednocześnie dziękuje wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach życia Księdza Kardynała Józefa otaczali Go modlitwą, troską i opieką. Wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych zapraszamy do słuchania transmisji w Radiu lub Telewizji. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!