BN_013_48cf7f78d8518Lachowice, dnia; 20. stycznia 2013 roku

Kościół to Chrystus żyjący w nas wszystkich.
Chrystus jest winnym krzewem,
A my latoroślami.
On jest fundamentem,
A my żywymi kamieniami.
Bł. Jan Paweł II

Msze Święte dziś jak w każdą niedziele.
O godz. 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe.
W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Fabiana.

Dziś w naszej archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie. W tygodniu o Jedność Chrześcijan można uzyskać odpust zupełny za podjęcie jakichś funkcji w jego celebracji i uczestnictwo w jego zakończeniu. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno!

Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

W tym tygodniu patronują nam:
W poniedziałek – Święta Agnieszka.
W czwartek – Święty Franciszek Salezy.
W piątek – Nawrócenie świętego Pawła.
W sobotę – Święci Tymoteusz i Tytus.

Dobiegła końca Kolędowa Wizyta Duszpasterska Rodzin w naszej Parafii.
W imieniu swoim, Księdza kanonika, Pana organisty i Pana kościelnego oraz ministrantów wszystkim rodzinom za serdeczne przyjęcie i gościnną atmosferę składamy serdeczne Bóg zapłać. To wspólne spotkanie na modlitwie, rozmowie i niejednokrotnie przy stole na wspólnej agapie, ukazało piękno serc parafian. Mamy nadzieję, że ten czas jeszcze bardziej zbliżył nas do Boga i parafii. Wszystkim za wszystko dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: † Anna Krawczyk. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Rodzinom od Numeru: 371 – 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz, za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 391 – 400.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Sołtys wsi Lachowice uprzejmie informuje, że Składka PZU Ubezpieczenie Budynków będą przyjmowane od 22 do 24 stycznia 2013 roku tj. od wtorku do czwartku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie serdecznie zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się dnia 20 – stycznia 2013 roku w remizie OSP Krzeszów o godz. 16:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.