09250Lachowice, dnia: 26.02.2012 Roku

Wielki Post każdego roku jawi się nam jako czas sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty,
otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej.
Bł. Jan Paweł II.

Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do  przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokut i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16:00 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 16:00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i w piątek od godz. 16:00.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

Rodzinom od Numeru: 91 – 100 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 101 – 110.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Kubieńca i Pani Janiny Kubieniec.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, odbędzie zbiórka o puszek na sfinansowanie projektów misyjnych, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

W tym tygodniu w naszym Domu Katolickim odbędą się spotkania:
W czwartek o godz. 16:00 – Grupy Apostolskiej Małego Apostoła.
W piątek o godz.  16:00 – Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.
W sobotę Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:
o godz. 15:15 – Klasa III z Gimnazjum a  o godz.16:00 – Młodzież z klas I szkół średnich.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom i solenizantom, życzymy zdrowie i łask Bożych. Niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.

Odważ się pomnażać dobro! Twój 1% pomoże zapewnić chorym godne warunki do leczenia i życia. W tym roku Caritas Polska zwraca szczególną uwagę na sytuację ludzi przewlekle chorych, zwłaszcza na wsi i w małych miejscowościach. Warunki, w których przebywają osoby obłożnie chore, są często skrajnie złe. Odleżyny, które są skutkiem długiego leżenia na twardych deskach zamiast na odpowiednim łóżku, są niestety częstymi dolegliwościami, które towarzyszą trudnej chorobie. Chcemy, by dzięki pomocy Caritas w Polsce, osoby chore, zwłaszcza paliatywnie, miały zapewnione godne warunki leczenia i życia.