2233Lachowice, dnia: 12 – lutego 2012

Gdy będzie Wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl Wasza biegnie
ku Chrystusowi, który Was miłuje, który jest wiernym towarzyszem
i który pomaga przetrwać każdą trudność. Wiedzcie, że nie jesteście samotni. Towarzyszy Wam Ktoś, kto Was nigdy nie zawiedzie. Chrystus rozumie najtajniejsze
pragnienia Waszego serca.
On czeka na Waszą miłość i na Wasze świadectwo”.
Bł. Jan Paweł II

Msze święte dziś jak w każdą niedzielę.

O godzinie 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

Dziś rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo, które będziemy odprawiać w dwie kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. O godzinie 16:45 – Śpiew Suplikacji i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo 40 – godzinne to wielkie święto wspólnoty parafialnej, które jednoczy i zespala Najświętszy Sakrament. Przychodźmy chętnie adorować Pana Jezusa. Sam Pan Jezus do tego nas zachęca, gdy mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię.

We wtorek, 14 lutego, przypada święto Cyryla mnicha, i Metodego biskupa.
Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego, po Mszy świętej o godzinie 7:00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Rodzinom od Numeru: 71 – 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,  oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 81 – 90.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Joanny Leśniak i Pani Zofii Kwaśnej.

W środę nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie po Mszy Świętej o godzinie 7:00  rano.

W przyszła niedzielę składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na zapłacenie energii elektrycznej z kościoła w wysokości 6.000 tyś. zł. Bardzo prosimy wszystkich parafian w miarę możliwości o większe ofiary.