im_1_378Niedziela - Święto Chrztu PańskiegoLachowice, dnia: 15. stycznia 2012 Roku.

Wypłyń na głębię!
Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie,
i na nowo wypłyń na głębię!
Odkryj głębię własnego ducha.
Wniknij w głębię świata.
Bł. Jan Paweł II

Dziś w naszej archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie. W tygodniu o Jedność Chrześcijan można uzyskać odpust zupełny za podjęcie jakichś funkcji w jego celebracji i uczestnictwo w jego zakończeniu. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 17 stycznia – święty Antoni, opat.
W czwartek, 19 stycznia – święty Józef Sebastian Pelczar.
W sobotę, 21 stycznia – święta Agnieszka.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy świętej o godzinie 7:00 rano – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W TYM TYGODNIU DOKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII:
Jutro – od godz. 14:00 – Rodziny w Rynku.
We wtorek – od godz. 14:00 – Od mostu Banasiowego do Państwa Guzików.
W środę – od godz. 14:00 – Mącznianka i dokończenie Mącznego.
W czwartek – od godz. 14:00 – Grzesice od Państwa Adamków do Państwa Baców.
W piątek – od godz. 14:00 – Od Państwa Głodów do Państwa Jędrzejaków i Kubasiaków.

W sobotę Dzień Babci. Nie zapomnijmy w naszej modlitwie o ukochanych babciach.

Rodzinom od Numeru: 31 – 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 41 – 50.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Ślusarczyk i Pana Jerzego Gwizdza.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Sołtys Sołectwa Lachowice, informuje rolników, że opłaty za ubezpieczenie budynków i OC należy wpłacać u Sołtysa - w tym wypadku gdy płacimy ubezpieczenie u Sołtysa nie pobierane są dodatkowe opłaty ani prowizje. Możliwość opłaty u Sołtysa w dniach: od 16 do 19 stycznia 2012 roku tj. od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:15 – 12:00 w budynku Domu Katolickiego w Lachowicach.