im_1_375Lachowice, dnia: 25. grudnia 2011 roku

Przygotujmy Chrystusowi
miejsce w naszym sercu.
bł. Jan Paweł II

„Chwała na wysokości Bogu - a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!” Tymi słowami dobrze nam znanej kolędy życzymy z całego serca Drogim Parafianom i wszystkim Gościom Bożej radości, miłości i pokoju płynących z radosnego faktu narodzenia Syna Bożego. Niech Dzieciątko Jezus hojnie obdarza Was wszelkimi potrzebnymi darami i obfitym błogosławieństwem. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka w drugie święto tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. Po Mszy świętej wieczornej o godzinie 17:00 błogosławieństwo i rozdawanie wina. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, w którą tym razem przypadnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. Polećmy więc Bogu w ofierze Mszy Świętej nasze rodziny.

W sobotę przypada wspomnienie świętego Sylwestra - papieża - zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na godzinę 17:00, na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

W przyszłą niedzielę świętować będziemy Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2012 roku. Wpatrzeni w Maryję - Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie w tym dniu hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny.

W naszej Parafii w tym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
  • W środę od godziny 8:30 - Zagrody, Krale i Buczonka.
  • W piątek  od godziny 8:30 - Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
Rodzinom od Numeru: 411 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 1 - 20. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

W zakrystii są do nabycia filmy z Uroczystości Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej Parafii. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „CAROLUS” jest relacja z nawiedzenia obrazu w naszej parafii, można go nabyć już dziś w zakrystii lub ze stolika z prasą w tylniej części kościoła.

W czwartek o godz. 11:00 w naszym Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie dzieci Małego Apostoła.