11Z128Lachowice, dnia: 18. grudnia 2011 roku.

Wcielony Bóg leży dzisiaj w żłobie,
a cały świat kontempluje Go w milczeniu.
Oby ludzkość dostrzegła w Nim
swojego Zbawiciela.

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.

Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko!

W sobotę – Wigilia i kolejne świąteczne dni.
O godzinie: 12:00 – w nocy Pasterka w kościele i w kaplicy na Kralach. Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia SOS, a w dzień Bożego Narodzenia na Świętopietrze.

Czy do przeżywania świąt jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?
Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.  Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia.

W niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Msze święte w dzień Bożego Narodzenia będą jak w każdą niedzielę.

Dziś do naszej parafii zostanie przyniesione przez harcerzy z parafii Kurów, światełko betlejemskie od którego zapalimy świece Caritasu i zaniesiemy je do domu, by na naszym stole symbolizowały Chrystusa, którego przyjęliśmy w biednych i potrzebujących dzieciach.

Rodzinom od Numeru: 371 – 410 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 411 – 420.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego i tak licznie uczestniczyli w tej uroczystości.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże:
Pana Antoniego Dyducha i Pani Józefy Młyńskiej.