jjLachowice, dnia: 4. grudnia 2011 roku

Maryja pełna łaski, Dziewica Niepokalana, przez całe życie
pozostawała całkowicie otwarta na Boga,
w doskonałej zgodzie z Jego wolą - także w momentach
trudnych, z których najtrudniejsze były te,
które przeżyła na Kalwarii, u stup krzyża.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca.
Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy. Nie pozwólmy, by religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach.

W II niedzielę Adwentu, przeżywamy XII Dzień Modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie.
Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o duchowe i ofiarne wsparcie modlitewne, a kogo stać i o wsparcie materialne, składając dziś ofiary do puszek dla naszych sióstr i braci gorliwie zaangażowanych w dzieło ewangelizacji Kościoła katolickiego na Wschodzie.

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W naszym kościele Msze święte o godzinie: 7:00 - 10:15 - 17:00.
W kaplicy na Kralach o godzinie: 16:00.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte.
Drodzy Bracia i Siostry! prosimy Was o błagalną modlitwę w intencji Misji Parafialnych, a szczególnie prosimy tych, którzy cierpią. Ofiarujcie Wasze cierpienia, krzyże w intencji Misji Świętych. Prosimy również o to młodzież i dzieci. Modlitwa w intencji Misji Św. znajduje się na naszej stronie internetowej - włączmy ją do naszych modlitw rodzinnych; mówmy o nich domownikom, znajomym, sąsiadom i zachęcajmy się nawzajem do wzięcia w nich udziału, budujmy klimat przychylny dla misji; pomóżmy w przygotowaniach. Kiedy zostaniemy o coś poproszeni, nie odpowiadajmy: "nie", "nie mogę", ale okażmy pomoc, a Bóg z całą pewnością nam to wynagrodzi.

Kiedy Misje się już rozpoczną, starajmy się wyciszyć, odłóżmy obowiązki i prace, które możemy wykonać w innym czasie. Więcej czasu poświęćmy na modlitwę, na refleksję nad swoim życiem, bierzmy czynny udział w Mszach św. i nabożeństwach misyjnych, dajmy Bogu możliwość, aby przez Swoje Słowo kształtował nasze życie.

W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny.
Serdecznie zachęcamy do podjęcia wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i najbardziej potrzebującym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• We wtorek, 6 grudnia - święty Mikołaj.
  • W środę, 7 grudnia - święty Ambroży.

Rodzinom od numeru: 331 - 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 351 - 370. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.

W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W piątek o godz. 16:00 Klasa III - gimnazjum a w sobotę o godz. 16:00 młodzież z klasy I - szkół średnich.