OjczeBL_intLachowice, dnia: 20. listopada 2011 roku

Na początku trzeciego tysiąclecia,
odnawiając swą nadzieję
na ostateczne nadejście Królestwa Bożego,
przygotowując je dzień po dniu
we własnym wnętrzu,
w środowisku społecznym,
którego część stanowimy,
jak również w historii świata.
bł. Jan Paweł II.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni, komunii z Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• Dzisiaj – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • Jutro –  Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  • W wtorek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  • W środę – św. Klemensa I, papieża i męczennika.
  • W piątek – bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza.
Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, i akt zawierzenia siebie, kościoła i świata Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych mieszkaniach i domach.

Rodzinom od Numeru: 291 – 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 310 – 330.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Doroty Frydel i Pani Stanisławy Marcak.

Wszystkich maturzystów i maturzystki zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje, zorganizowane specjalnie dla nich: dla maturzystów w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie, w dniach: 27-30 grudnia, zaś dla maturzystek, od 13 do 16 lutego przyszłego roku, w domach zakonnych miasta Krakowa. To czas, który możecie poświęcić by poszukać odpowiedzi na pytanie o sens życia, o to jaki cel i kierunek mu nadać. Bliższe informacje są dostępne w kancelarii parafialnej i u Waszych katechetów.

W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.  W piątek o godz. 16:00 Klasa III – gimnazjum a w sobotę o godz. 16:00 młodzież z klasy I szkół średnich.