Matka_Boa_1Lachowice, dnia: 30. października 2011 roku

Wśród starych drzew Lachowickiego kościoła,
Gdzie być może w skrzypiących drewnianych drzwiach
Omszałym gontowym dachu czy chłodnym wnętrzu świątyni
Usłyszeć można tchnienie dawnych wieków.

Msze święte dziś o godzinie 7:00 – 10:15 – 11:45 – 17:00.  W kaplicy na Kralach o godzinie 9:00. O godzinie 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga.

Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej, był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga. Z tej racji po Mszy świętej o godzinie: 10:15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i nabożeństwo dziękczynne.

We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych.
Będziemy wspominać wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego.
Msze święte będą o godzinie 7:00 – 9:00 w kaplicy – 10:15 – 11:45.
Ostatnia Msza święta o godzinie 15:00.
Po Mszy świętej o godzinie 15:00 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

We środę, 2 listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy za zmarłych.
Msze święte będą o godzinie  7:00 – 10:15 – 16:00 w Kaplicy i ostatnia Msza święta o godzinie 17:00. Po Mszy świętej o godzinie 10:15 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych.

W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.  Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką…

Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w czwartek i w piątek od godzinie 16:00.
Mszy święta w intencjach polecanych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godzinie 17:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W piątek – św. Karol Boromeusz biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła; w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny bł. Ojca Świętego Jana Pawła II.

W piątek o godzinie 16:30 – w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W przyszłą niedzielę w Domu Katolickim od godziny 10:00 do 13:00 – odbędzie się akcja poboru krwi. Liczymy na liczny udział naszych Parafian, którzy taką postawą dadzą wymowne i konkretne świadectwo miłości bliźniego.

Rodzinom od Numeru 211 – 230 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu w poniedziałek rodziny od Numeru 231 – 250 a w sobotę rodziny od Numeru 251 – 270. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.