ROZANIEC_17_-_DO_SKLEPU
Lachowice, dnia: 16. października 2011 roku

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.
bł. Jan Paweł II

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
Po Mszy Świętej wieczornej – Nabożeństwo Różańcowe.

Dokładnie dzisiaj przypada 33. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi  i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:
Jutro – św. Ignacy Antiocheński.
W środę – św. Paweł od Krzyża.
W czwartek – św. Jan Kanty.
W piątek – bł. Jakub Strzemię.

W sobotę, przypada 63. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski.
Jego wielką troską był Naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także Rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo Sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

Dziś i przez cały tydzień możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 7:00 rano – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego.

Ojciec Święty Benedykt XVI pobłogosławił ten obraz, który jest wierną kopią wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego z kaplicy klasztornej w Krakowie-Łagiewnikach. Peregrynacja obrazu wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II rozpocznie się dziś 16 października od parafii urodzin i chrztu Karola Wojtyły w Wadowicach. Pobłogosławiony Obraz wraz z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II będzie zmierzał do wszystkich parafii w całej Archidiecezji Krakowskiej w specjalnym samochodzie-kaplicy, ozdobionym papieskimi herbami. Hasłem peregrynacji są słowa: Miłosierdzie źródłem nadziei. Przywitanie ikony Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny oraz bł. Jana Pawła II w naszej parafii odbędzie się 15. grudnia 2011 roku. Do dobrego przeżycia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego przygotujemy się przez misje parafialne. Będą one czasem szczególnej łaski, jakiej Bóg udziela człowiekowi przez słuchanie Słowa Bożego, przeżycie sakramentu pokuty i podjęcie odnowy duchowej. Módlmy się, aby czas nawiedzenia Twego świętego wizerunku w całej Archidiecezji oraz w naszej parafii przyniósł obfite owoce w życiu każdego człowieka i wszystkich rodzin.

Za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na remont wieży, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Informujemy, że przez dwie kolejne niedzielę, składka na Mszach świętych przeznaczona będzie jeszcze na ten cel.

W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej się w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania. W piątek o godz. 16:00 Klasa III – gimnazjum a w sobotę o godz. 16:00 młodzież z klasy I szkół średnich.

Rodzinom od Numeru: 171 – 190 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 191 – 210. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Anny Leśniak i Pani Ireny Skubel.