06203Lachowice, dnia: 9. października 2011 roku

"Zachęcam wszystkie osoby konsekrowane,
aby (…) odnawiały każdego dnia duchową więź Maryją Panną, rozważając z Nią tajemnice Jej Syna,
przez odmawianie Świętego Różańca" – bł. Jan Paweł II

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 17:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych. Po Mszy świętej wieczornej, nabożeństwo różańcowe.

W dniu dzisiejszym obchodzimy XI – Dzień Papieski.
Głównym Dnia Papieskiego jest promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dziś po każdej Mszy świętej ogólnopolska zbiórka do puszek, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W czwartek – bł. Honorat Koźmiński.
W sobotę – św. Teresa od Jezusa.

Kończy się dziś kolejny Tydzień Miłosierdzia.

Miejmy nadzieję, że nie pozostanie w nas jako okazjonalny gest. Ciągle naśladujmy Boga – Ojca pełnego miłosierdzia. Miłosierdzie jest aktem religijnym, nie zwykłą filantropią. Święty Paweł Apostoł zbiórkę na rzecz ubogich nazywa wręcz „liturgią” (2 Kor 9,12). Warto zapamiętać też słowa świętego Jakuba: „Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia”.

Trwają nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie rozważamy tajemnice różańca.
Dołóżmy wszelkich starań, aby włączyć się w rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii, a tym samym stają się modlitwą Chrystusową odnoszącą się do tajemnicy Wcielenia  i Odkupienia.

Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Tacę tej niedzieli przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne.

Większość z nas w tych dniach znajdzie się na cmentarzu, aby porządkować groby naszych bliskich.
Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Wśród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną  dla nich dziś pomocą jest: Msza święta, modlitwa, Komunia święta i zyskiwanie odpustów. Od dziś możemy zgłaszać w kancelarii Parafialnej - wypominki za naszych zmarłych.

Rodzinom od Numeru: 151 – 170 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 171 – 190. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczowskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.