11Z103Lachowice, dnia: 25.09.2011 Roku

Życzę, aby wszyscy wierzący wraz z Maryją Panną
zdecydowanie wstąpili na drogę świętości,
ze wzrokiem utkwionym w Jezusa
i rozważając podczas Różańca tajemnice zbawienia.
Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Taka wspaniała modlitwa!

Dzisiaj ostatnia niedziela września.
W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.
Dziękczynienie za plony łączy się ze Mszą świętą, gdyż Eucharystia jest najlepszym dziękczynieniem za zbiory i owoce pracy ludzkiej. Dziękujemy dziś Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne żniwa, zbiory z naszych pól, ogrodów i sadów. Módlmy się w intencji naszych rolników o błogosławieństwo Boże w rolniczym trudzie, oraz o zrozumienie przez wszystkie warstwy społeczne bardzo ważnego wkładu mieszkańców wsi w dobro narodu.

W najbliższą sobotę wchodzimy w październik - miesiąc modlitwy różańcowej.
Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Jutro - Święci męczennicy Kosma i Damian.
We wtorek - święty Wincenty a Paulo.
W tym dniu odbędzie się konsekracja nowo mianowanych biskupów Archidiecezji Krakowskiej: bpa Grzegorza Rysia i bpa Damiana Muskusa odbędzie się 28 września o godzinie 10.00 w Katedrze Wawelskiej, w uroczystość św. Wacława, męczennika, patrona Katedry. Prosimy o modlitwę w intencji nowych pasterzy Kościoła krakowskiego i zawierzenie ich biskupiej posługi bł. Janowi Pawłowi II, który tego samego dnia w królewskiej katedrze przyjął sakrę biskupią.
W środę - św. Wacław.
W czwartek - Święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
W piątek - Święty Hieronim.
W sobotę - Święta Teresa od Dzieciątka Jezus.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się 67 - Tydzień Miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na cele charytatywne, a w darze jesiennym na Seminarium Duchowne, będziemy składać w tym i w przyszłym tygodniu ofiary pieniężne lub ziemniaki. Podobnie jak w ubiegłych latach, dajmy dowód chrześcijańskiej solidarności, dobroci i miłosierdzia oraz troski o kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.

Rodzinom od Numeru: 111 - 130 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz na zewnątrz kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny  od Numeru: 131 - 150. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Janusza Zyzańskiego i Pani Emilii Krawczyk.