im_1_339Lachowice, dnia: 18. września 2011 roku

Bolesne doświadczenia historii
wyostrzyły naszą wrażliwość w zakresie podstawowych praw człowieka i praw narodu:
zwłaszcza praw do wolności, do suwerennego bytu,
do poszanowania wolności sumienia i religii,
praw ludzkiej pracy.

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 17:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za zmarłych.

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas tylu pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw naszego umiłowanego Jana Pawła II, a także obecnego Ojca Świętego Benedykta XVI, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich… Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Jutro rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego Narodu i Kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W środę – obchodzimy święto świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
W piątek – św. ojciec Pio prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony. Msze święte dożynkowe będą o godz. 8:45 w kaplicy na Kralach i o godz. 10:15 w kościele. Składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Rodzinom od Numeru: 91 – 110 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 111 – 130.

W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej się w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania. W piątek o godz. 16:00 Klasa III – gimnazjum a w sobotę o godz. 16:00 młodzież z klasy I szkół średnich.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.