Chrystus_1Lachowice, dnia: 11.09.2011 roku

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach, gdzie ludzie
cierpią i konają...na miejscach, gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Na każdym miejscu, na piersi każdego człowieka,
mężczyzny czy kobiety, chłopca czy dziewczyny.
Bł. Jan Paweł II.

W dzisiejszą niedzielę, 11 września, przypada rocznicą tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Dokładnie dziesięć lat temu z powodu nienawiści, chęci zemsty i odwetu zginęło tylu niewinnych ludzi. A Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Zatem módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej ojczyźnie i na całym świecie.

W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

W tym tygodniu, w czwartek, 15 września, jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek  – św. Jan Chryzostom.
W piątek – św. Korneliusz.
W sobotę – św. Zygmunt Szczęsny Feliński.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci  Bożego miłosierdzia. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 – rano Nabożeństwo do bożego miłosierdzia.

Rodzinom od Numeru: 71 – 90 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od Numeru: 91 – 110.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec kościele Róże: Pani Józefy młyńskiej i Pani Ireny Pająk.

Sołtys Sołectwa Lachowice, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Lachowic na zebranie wiejskie w dniu: 18 września 2011 roku tj. w przyszłą niedzielę o godzinie 11:30 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach. Zebranie wiejskie będzie dotyczyło Funduszu Sołeckiego i jego wykorzystanie w roku 2012 – oraz sprawy bieżące dotyczące naszego Sołectwa. Szczegółowych informacji dotyczących funduszu sołeckiego i jego wykorzystania, można znaleźć na stronie internetowej www.funduszesoleckie.pl.