mcLachowice, dnia: 21. sierpnia 2011

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.
bł. Jan Paweł II

Msze Święte dziś jak w miesiącach wakacyjnych.
O godz. 17:30 - Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych parafian. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie świętego Piusa X, papieża.

Jutro, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją - Królową.
Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna Króla i Pana wszystkiego.

A w piątek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga   z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Po Mszy Świętej o godzinie 7:00 i 18:00 - Odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W środę – św. Bartłomiej, Apostoł.
W sobotę – św. Monika, matka świętego Augustyna.

W sobotę przypada rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej (ingresu do katedry wawelskiej) ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

Rodzinom od Numeru: 31 - 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 41 - 50.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

Za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła w ubiegłą niedzielę składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.