im_1_350Lachowice, dnia: 17. lipca 2011 roku

Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba,
zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek.
Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku.
A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy,
o ożywczej mocy Jego Ducha i o odkupieniu,
którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata.
bł. Jan Paweł II.

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!

W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

W sobotę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.
Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, Ojciec Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Jutro - święty Szymon z Lipnicy.
W środę - błogosławiona Czesława.
W piątek - święta Maria Magdalena.

Dzisiejsza składka na Mszach świętych przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

Rodzinom od Numeru: 391 - 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 401 - 410.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże:  Zofii Gałuszka i Pani Zofii Kwaśnej.

Wójt Gminy Stryszawa informuje, że Urząd Gminy w Stryszawie przystąpił do akcji Firmy NIVEA, która wybuduje 100 placów zabaw na terenie całej Polski. Place zostaną wybudowane w lokalizacjach, które otrzymają największą liczbę głosów w internetowym konkursie na stronie WWW.NIWEA.pl. Lokalizacja zgłoszona przez Gminę Stryszawa to plac przy Szkole Podstawowej w Kukowie. W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców do zaangażowania się w akcję i oddanie głosu na plac zabaw w Kukowie, który będzie służył całej naszej społeczności. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy.