04063Lachowice, dnia: 10. lipca 2011 roku

" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. "
bł. Jan Paweł II

Dziś kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.  To najważniejszy dzień tygodnia, kiedy szczególnie uroczyście i we wspólnocie celebrujemy Eucharystię.  Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należ¬ną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

W poniedziałek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele,  ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.

W sobotę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.
Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup.
W środę – św. św. Andrzej Świerad.
W piątek – św. Bonawentura biskup i Doktor Kościoła.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godzinie: 7:00 rano – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Dziś w ramach III Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej 2011 – w naszym Kościele o godzinie: 17:00 – odbędzie się Koncert organowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Rodzinom od Numeru: 371 – 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 391 – 400.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Michaliny Kwaśnej i Pani Ireny Skubel.

Wójt Gminy Stryszawa informuje, że Urząd Gminy w Stryszawie przystąpił do akcji Firmy NIVEA, która wybuduje 100 placów zabaw na terenie całej Polski.
Place zostaną wybudowane w lokalizacjach, które otrzymają największą liczbę głosów w internetowym konkursie na stronie WWW.NIWEA.pl. Lokalizacja zgłoszona przez Gminę Stryszawa to plac przy Szkole Podstawowej w Kukowie. W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców do zaangażowania się w akcję i oddanie głosu na plac zabaw w Kukowie, który będzie służył całej naszej społeczności. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy.