11Z021Lachowice, dnia: 26. czerwca 2011 roku

Módlmy się, aby wiara Piotra i Pawła
umacniała nasze wspólne świadectwo i sprawiła,
że będziemy gotowi - w razie potrzeby
nawet na męczeństwo.

Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. W czwartek zakończenie: Oktawy Bożego Ciała i nabożeństw czerwcowych z procesją.

We środę, 29. czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust.
Msze Święte będą o godzinie: 7:00 – 9:00 – 11:00 – 18:00. W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00. Uroczysta suma odpustowa będzie o godzinie: 11:00. W tym roku uroczystością odpustowym przewodniczyć, będzie ksiądz infuat Władysław Gasidło z Krakowa z parafii Świętej Anny.

Bardzo serdecznie prosimy wiernych o jak najliczniejsze przybycie na Sumę Odpustową. Rodziców prosimy o przygotowanie dzieci na procesję eucharystyczną: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia a wszystkie dzieci z klas drugich i trzecich przyjdą na procesję w strojach liturgicznych.

Dnia 29 czerwca 2011 r., w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przypada sześćdziesiąta rocznica święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI.
Dla całego Kościoła powszechnego okoliczność ta staje się szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za apostolskie posługiwanie następcy św. Piotra, a także do solidarnej modlitwy w jego intencji. Wesprzemy w tym dniu Benedykta XVI naszą modlitwą, uczestnicząc w nabożeństwie czerwcowym w godzinnej adoracji eucharystycznej. Takie modlitewne zaangażowanie stanowić będzie wyraz zjednoczenia z Ojcem Świętym. Zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tej szczególnej modlitwie.

W piątek, 1 lipca, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. A w pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca, całą naszą wspólnotę parafialną oddamy w opiekę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej i przed odpustem będzie we wtorek od godz.17:00. Wszystkim wyjeżdżającym i przyjeżdżającym do naszej parafii życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Informujemy, wszystkich parafian, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele Mszy świętej o godzinie: 11:45 – a Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będziemy odprawiać po Mszy świętej o godzinie: 7:00 – rano. Kancelaria Parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna będzie tylko po Mszy świętej rannej lub wieczornej.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielą na potrzeby naszego kościoła składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. A rodzinom od Numeru: 81 – 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.

Dziękujemy Rodzinom od Numeru: 301 – 340 za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła we wtorek, rodziny od Numeru: 341 – 360. A w sobotę rodziny od Numeru: 361 – 370. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Michaliny Kwaśnej i Pani zofii Gałuszka.

W piątek o godzinie: 17:00 – w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci. A w najbliższą sobotę w naszym Domu Katolickim dyżur będzie pełnił prawnik, który będzie udzielał darmowych porad prawnych w godz. od 8:00 do 16:00.

{qtube vid:=c6gVaT5sLus&}