im_1_17Lachowice, dnia: 12. czerwca 2011 roku

"Duch Święty jest darem,
który przychodzi do serca ludzkiego wraz z modlitwą.
W modlitwie objawia się On przede wszystkim jako Dar,
"przychodzi bowiem z pomocą naszej słabości".
(...) Duch Święty nie tylko sprawia że się modlimy,
ale prowadzi nas wewnętrznie na modlitwie,
uzupełniając naszą nieumiejętność modlenia się.
Jest On obecny w naszej modlitwie
i nadaje ludzkiej czynności modlenia się Boski wymiar.
(...) Modlitwa staje się za sprawą Ducha Świętego
coraz dojrzalszym wyrazem nowego człowieka,
który przez nią uczestniczy w życiu Boga.
Naszej trudnej epoce szczególnie
potrzebna jest modlitwa" - bł. Jan Paweł II

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Niech moc Ducha Ożywiciela napełnia nas każdego dnia naszej wędrówki. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą! Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu: „ O Stworzycielu, Duchu przyjdź ”.

Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła.
Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą zaczęli głosić Ewangelię.
Msze Święte będą o godzinie: 7:00  - 10:15 - i o godz. 18:00.
W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

W czerwcu codziennie w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy.

W tym tygodniu patronują nam:
Jutro – święty Antoni z Padwy.
We wtorek – bł. Michał Kozal.
W środę – bł. Jolanta.
W piątek – św. Albert Chmielowski.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 rano – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy:
Ołtarz - 1 - Przed Domem Państwa Kubielasów - Rodziny od Numeru: 81 - 100
Ołtarz - 2 - Przed Domem Strażaka - Rodziny od Numeru: 101 - 120
Ołtarz - 3 - Przed Domem Katolickim - Rodziny od Numeru: 121 - 140
Ołtarz - 4 - Przy Kościele - Rodziny od Numeru: 141 - 160

Rodzinom od Numeru: 281 - 290 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 291 - 300.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Julii Pająk i Pani Marii Ślusarczyk

{qtube vid:=FixdyATxzi8&}