17431Lachowice, dnia: 29.maja 2011 roku

„Dłonie są krajobrazem serca”.
bł. Jan Paweł II.

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane Dni Krzyżowe. Będziemy prosić Boga o obfite plony  i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli,  o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie o godz. 6:30 – do krzyża i tam będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących.

We wtorek, 31 maja, jeszcze jeden mocny maryjny akcent, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia po Mszy Świętej wieczornej, zakończenie nabożeństw majowych z procesją.

W tym tygodniu wchodzimy w czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy Świętej o godz. 7:00 rano a we wtorki, czwartki, soboty i niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18:00. Podczas nabożeństw będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże Miłosierdzie.

W środę, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

W tym tygodniu też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w czwartek i w piątek od godz. 17:00.

W czwartek przypada 6 rocznica ogłoszenia JE ks. Kard. Stanisława Dziwisza metropolitą krakowskim. Módlmy się w tym dniu za księdza kardynała, o zdrowie i potrzebne łaski, aby nie ustawał w swojej drodze do świętości  i umacniany przez Ducha Świętego służył nam w duchu miłości i pokoju.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Rodzinom od Numeru: 251 – 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 261 – 280. W przyszła niedzielę różaniec w kościele odmówią: Róże Pani Marii Adamczowskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

Zgodnie z decyzją Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, w przyszłą niedzielę 5 czerwca b.r., po każdej Mszy Świętej będzie przeprowadzona w całej Archidiecezji Krakowskiej, zbiórka do puszek z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej  w Warszawie.

W dniach 1-2 czerwca 2011 roku w Mariackim Domu Rekolekcyjnym w Zembrzycach odbędą się rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego prowadzone przez znanego w Świecie ewangelizatora Ks. Józefa Vadakkela z Indii.  Za zgodą Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w dniu 30 czerwca 2011 roku w Mariackim Domu Rekolekcyjnym odbędą się również rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego prowadzone przez Ks. Johna Bashaborę [Basza borę] z Ugandy. Ksiądz Bashabora znany jest w naszym kraju ze spotkań w kilku dużych miastach oraz z filmu Leszka Dokowicza pt. "Duch". Szczegółowych informacji udziela i zgłoszenia na rekolekcje przyjmuje recepcja Mariackiego Domu Rekolekcyjnego w Zembrzycach.

Sołtys Lachowic informuje, że w dniu: 31. maja (tj. wtorek) w naszym Domu Katolickim dyżur będzie pełnił prawnik, który będzie udzielał porad prawnych w godz. od 8:00 do 16:00. Doradztwo prawne jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego też są całkowicie bezpłatne. Poradzić się będzie można w sprawach mieszkaniowych, spadkowych, rodzinnych, świadczeń socjalnych, zatrudnienia i bezrobocia, finansowych i innych. Osoby mieszkające poza Lachowicami również mogą skorzystać z tych darmowych porad.

{qtube vid:=iNhJ06DIFBE&}