11058Lachowice, dnia: 22 - maja 2011 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu, biegnijmy do przydrożnych kapliczek, klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo, aby wyśpiewać Jej Litanie,
czyli nazwać Ją Najpiękniejszymi Imionami jakie istnieją,
bo Ona taka jest : najczulsza Matka, Przyjaciółka,
zawsze się wstawia za Swymi Dziećmi do Swego Syna, a Jezus Jej nie odmawia, bo On Ją bardzo kocha.

Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!

Właśnie we wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi - jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz Naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki.

W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W sobotę, 28 maja, przypada 30. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewole Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

Z inicjatywy Ojca Świętego Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku Papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• W czwartek - św. Filip Nereusz, prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założył Kolegium Polskie w Rzymie.

Dziś w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 13:30 - zostanie odprawiona Msza święta  w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.

Rodzinom od Numeru: 241 - 250 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 251 - 260.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Ślusarczyk i Pana Stanisława Majdaka.

{qtube vid:=iNhJ06DIFBE&}