DacieSwiatuLachowice, dnia 15 maja 2011 roku

Otwórzcie granice państw,
systemów ekonomicznych i politycznych,
szerokie dziedziny kultury,
cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się!

Msze Święte, dziś jak w każdą niedzielę.
O godz. 17:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

Dziś dzieci z klasy trzeciej na Mszy Świętej o godzinie 10:15 - będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Módlmy się za te dzieci, aby w ich sercach nigdy nie wygasło pragnienie bliskości Boga.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów
i wychowawczynią powołań kapłańskich.

Przez cały miesiąc po Mszy Świętej o godz.18:00 odprawiamy nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w tych nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Jutro, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki.

W przyszłą niedzielę 22 - maja w kościele na Jasnej Górce o godz. 13:30 - zostanie odprawiona Msza Święta w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.

Rodzinom od Numeru: 231 - 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 241 - 250.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Emilii Krawczyk.

{qtube vid:=64HX8OW8m4c}