k-101Lachowice, dnia: 8 - maja 2011 roku.

„…Pamiętajcie , Pan Jezus Was kocha…”.

Dziś przypda uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Procesja świętego Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9:00 a o godz. 10:00 - Msza Święta. W tym roku uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie kard. Camillo Ruini z Rzymu. Łącząc  się duchowo we wspólnej modlitewnie, dziękujmy Bożej Opatrzności za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, którego Bóg wezwał na stolicę świętego Piotra w Rzymie od grobu świętego Stanisława.

W naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywamy dziś radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy drugiej. Módlmy się za te dzieci i za ich rodziców, aby przez całe życie wytrwały w wierności Chrystusowi i były Apostołami Eucharystii. Dołóżmy starań, aby ta Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszych domach była uroczystością godną ludzi wierzących w Boga i odpowiedzialnych za młode pokolenie Polaków.

W naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18:00 - odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

W piątek, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 30. rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W sobotę, 14 maja w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

W przyszłą niedzielę 15 - maja na Mszy świętej o godzinie 10:15 - dzieci z klasy trzeciej będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii Świętej. W piątek o godzinie 16:30 - odbędzie się w kościele przygotowanie liturgiczne dla tych dzieci.

Rodzinom od Numeru: 201 - 230 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 231 - 240.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec kościele Róże: Pani Julii Pająk i Pana Janusza Zyzańskiego.

{qtube vid:=uID-WcwuTaQ}