w_post12Lachowice, dnia: 14 - marca 2010 roku

Po raz kolejny Chrystus wzywa nas,
byśmy szli za Nim drogą Wielkiego Postu.
Tę drogę wskazuje co roku wszystkim wiernym,
aby w życiu osobistym i wspólnotowym na nowo podejmowali swojepowołanie chrzcielnei przynosili owoce nawrócenia.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.
Po Mszy Świętej o godzinie 11:45 - Droga Krzyżowa.
Gorzkie Żale o godzinie 17:00
W piątek - Droga Krzyżowa o godzinie 17:00

W kolejną, już czwartą niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprasza nas do trwania na Jego Krzyżowej Drodze, zaprasza nas do nawrócenia i odnalezienia pełnej komunii z Nim, aby owocnie uczestniczyć  w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy także w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu i uznania, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i państwo, pozostawieni własnemu losowi…
W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Rodzinom od Numeru: 141 - 150 którzy troszczyli się o czystość naszego kościoła w minionym tygodniu i złożyli ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy o pomoc przy sprzątaniu Rodziny od Numeru: 151 - 160.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Zachęcamy do czytania i kupowania prasy katolickiej polecamy szczególnie: Gościa Niedzielnego z wyjątkowym dodatkiem. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in.: wszystkie osiem pielgrzymek papieża do Polski na jednej płycie DVD. Przesłanie Ojca Świętego do rodaków w ponad 200 - minutowym materiale filmowym przygotowanym przez Telewizję Polską.  Koszt tej wyjątkowej produkcji Gościa Niedzielnego tym razem kosztuje 7 zł. Zachęcamy również do kupienia innych pozycji prasy katolickiej.

Dziś w naszym Domu Katolickim, od godziny 10:00 do 13:00  akcja poboru krwi.
Nie przechodź obojętnie! Warto być nadzieją dla innych! Bez wahania podziel się z innymi darem życia. Umiej ofiarować bezcenny skarb - własną krew. Ten dar to również dar serca. Bądźmy dla innych chlebem, tak jak Chrystus jest nim dla nas - każdego dnia. Dzisiaj ty pomagasz chorym, w razie potrzeby Tobie pomogą inni. Za tę piękną postawę, za szlachetność i solidarność w cierpieniu z drugim człowiekiem pragniemy gorąco z góry wszystkim honorowym dawcom krwi podziękować. Krwiodawstwo to dla Was satysfakcja, a dla potrzebujących Waszej krwi - szansa i bezcenny dar życia.