0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

09250Lachowice, dnia: 13.03.2011 Roku

Wielki Post każdego roku jawi się nam jako czas sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty, otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej. W tym okresie wskazywana jest nam duchowa droga, będąca przygotowaniem do ponownego przeżywania wielkiej tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, przede wszystkim poprzez pilniejsze słuchanie słowa Bożego oraz bardziej wielkoduszne praktykowanie umartwienia, dzięki czemu możemy hojniej przyjść z pomocą bliźniemu w potrzebie.

Jan Paweł II.


Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16:00 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 16:00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

W sobotę, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 rano – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą sobotę przypada rocznica święceń biskupich ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego.
Módlmy się w tym dniu za księdza kardynała, aby nie ustawał w swojej drodze do świętości i umacniany przez Ducha Świętego służył nam w duchu miłości i pokoju.

Rodzinom od Numeru: 111 – 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 121 – 130.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

To "ostatni dzwonek", by przypomnieć o Wielkanocnej Zbiórce Ofiar na Rzecz Osób Chorych, czyli o akcji wielkanocnych baranków Caritas. Akcja ta prowadzona jest w naszej parafii już od kilku lat. Cieszy się sporym zainteresowaniem, choć nie jest ono aż tak wielkie jak przy Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, kiedy rozprowadzane są świece wigilijne. Być może, dlatego, że baranki wielkanocne są rozprowadzane przez różne firmy. Można je kupić wszędzie: w sklepach, kioskach, na straganach...Ale nie baranki Caritas. Trzeba wyraźnie pokreślić, że Caritas nie zajmuje się handlem czy sprzedażą baranków. Ofiara, którą ludzie składają z tej okazji jest wiele wyższa niż wartość baranka. Jest to po prostu zbiórka, którą organizuje Caritas przy okazji Świąt Wielkanocnych na rzecz potrzebujących pomocy, w szczególności dla ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych a zwłaszcza na dofinansowanie działalności Domu dla chorych pw. Matki Bożej Różańcowej w Zebrzydowicach oraz dzieciom i matkom z dziećmi, rodzinom znajdującym się w skrajnie trudnej sytuacji materialnej, ofiarom przemocy, osobom bezdomnym, najuboższym i zagrożonym wykluczeniem społecznym, a także ofiarom klęsk żywiołowych i wojen.

Początek strony