10Z016Lachowice, dnia 20 – lutego 2011 roku

Wejrzyj, łaskawa Pani, na ten lud,
który od wieków pozostawał wierny Tobie i Synowi Twemu.
Wejrzyj na ten naród,
który zawsze pokładał nadzieję w Twojej matczynej miłości.
Wejrzyj, zwróć na nas swe miłosierne oczy, wypraszaj to,
czego dzieci Twoje najbardziej potrzebują - Jan Paweł II.

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

Msze święte dziś jak w każdą niedzielę.
O godzinie: 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

Dziś rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo, które będziemy odprawiać w dwie kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post.
O godzinie 16:45 – Śpiew Suplikacji i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo 40 – godzinne to wielkie święto wspólnoty parafialnej, które jednoczy i zespala Najświętszy Sakrament. Przychodźmy chętnie adorować Pana Jezusa. Sam Pan Jezus do tego nas zachęca, gdy mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię.

W tym tygodniu, we wtorek, 22 lutego, przypada święto Katedry świętego Piotra Apostoła.
Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Benedykta. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W środę – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń świętego Jana Ewangelisty.

Rodzinom od Numeru: 81 – 90 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 91 – 100.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.

Odważ się pomnażać dobro! Twój 1% pomoże zapewnić chorym godne warunki do leczenia i życia.
W tym roku Caritas Polska zwraca szczególną uwagę na sytuację ludzi przewlekle chorych, zwłaszcza na wsi i w małych miejscowościach. Warunki, w których przebywają osoby obłożnie chore, są często skrajnie złe. Odleżyny, które są skutkiem długiego leżenia na twardych deskach zamiast na odpowiednim łóżku, są niestety częstymi dolegliwościami, które towarzyszą trudnej chorobie. Chcemy, by dzięki pomocy Caritas w Polsce, osoby chore, zwłaszcza paliatywnie, miały zapewnione godne warunki leczenia i życia.

Dziś w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej o godzinie 11:15 – wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej.