baner1Lachowice, dnia; 23 - stycznia 2011 roku

Kościół to Chrystus żyjący w nas wszystkich.
Chrystus jest winnym krzewem,
A my latoroślami.
On jest fundamentem,
A my żywymi kamieniami.

Dzisiaj kończy się oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

W święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

I jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W środę, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary - Abrahamie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 I - św. Franciszek Salezy biskup i Doktor Kościoła.
  • 26 I - św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła.
  • 27 I - bł. Jerzy Matulewicz odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński.
  • 28 I - św. Tomasz z Akwinu Doktor Kościoła.
Dobiegła końca Kolędowa Wizyta Duszpasterska Rodzin w naszej Parafii.
Wszystkim rodzinom za serdeczne przyjęcie i gościnną atmosferę składamy serdeczne Bóg zapłać.Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Zgodnie z dekretem Ks. Kard. 25 % tj. ¼ ofiar otrzymanych w czasie kolędy składamy w Kurii Metropolitalnej na budownictwo sakralne i inne inicjatywy ogólno - kościelne. Oby ta wizyta duszpasterska przyczyniła się do pogłębienia życia religijnego i jeszcze w większym stopniu jednoczyła nas wszystkich w prawdzie, świętości, miłości i pokoju.

W najbliższą sobotę 29 - stycznia po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się opłatkowe spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Rodzinom od Numeru: 41 - 50 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz, za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 51 - 60.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Jana Leśniaka i Pani Zofii Gustof.