im_1_378Lachowice, dnia: 16 – stycznia 2011 Roku.

Wypłyń na głębię!
Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie,
i na nowo wypłyń na głębię!
Odkryj głębię własnego ducha.
Wniknij w głębię świata.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

Ale w najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już jutro, w poniedziałek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

A od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem musi się przekładać na nasze relacje z wszystkimi bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek.
  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 rano – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W TYM TYGODNIU DOKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII:

• Jutro – od godz. 14:00 – Karówka i Lasiki do szkoły.
  • We wtorek – od godz. 14:00 – Od Państwa Majewskich i Świerkoszów do Państwa Bogaczów.
  • W środę – od godz. 14:00 – Rodziny w Rynku.
  • W czwartek – od godz. 14:00 – Od mostu Banasiowego do Państwa Guzików.
  • W piątek – od godz. 14:00 – Od Państwa Głodów do Państwa Jędrzejaków i Kubasiaków.

Rodzinom od Numeru: 31 – 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 41 – 50.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pani Zofii Kwaśnej.