BN_013_48cf7f78d8518Lachowice, dnia: 2 stycznia 2011 roku

To wy, kobiety, macie być strażniczkami Niewidzialnego!
Wszystkich was, bracia i siostry, wzywam gorąco,
Abyście robili wszystko,
Co w waszej mocy dla życia, całego życia,
Aby było szanowane od poczęcia
aż po jego naturalny kres.
Życie jest darem świętym,
Którego nikt nie może stać się panem.
Jan Paweł II.

Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po bożonarodzeniowych świętach.

We wtorek – Wspomnienie Najświętszego Imienia JEZUS.

W czwartek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli.
Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Msze święte  w Uroczystość Objawienia Pańskiego, będą jak w każdą niedzielę.

W tę uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na tacę na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecamy tę składkę ofiarności Parafian!

W naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Kardynale Franciszku Macharskim, który 6 stycznia 1979 roku przyjął święcenia biskupie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o Miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą.

Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w czwartek i w piątek od godziny: 16:00.
W tym miesiącu chorych z Komunią świętą z racji pierwszego piątku miesiąca odwiedzimy w piątek.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda, według ustalonego planu:

• Jutro – od godz. 9:00 – Podgronie i Zagródki.
  • We wtorek – od godz. 9:00 – Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
  • W środę – od godz. 8:30 – Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Pępków.
  • W piątek – od godz. 8:30 – Chrząszcze, Poza wodzie w stronę tartaku do Państwa Kachlów.
  • W sobotę – od godz. 8:30 – Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, mostu Kolejowego w górę oraz Bogacze.

Rodzinom od Numeru: 11 – 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 21 – 30.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Anny Leśniak i Pani Ireny Skubel.