06Z071 Lachowice, dnia: 12 – Grudnia 2010 roku.

Brońcie krzyża, nie pozwólcie,
aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach,
w życiu rodzinnym czy społecznym.
Dziękujmy Bożej Opatrzności za to,
że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali.
Niech on tam pozostanie!
Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości,
o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy,
i gdzie są nasze korzenie.

To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od piątku, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia oraz poprzez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem, Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać i dojrzewać.

Wszystkich Parafian zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać w czwartek.
W godzinach: od 8:00 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 9:30 do 10:00 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:15 z przerwą od godziny: 16:30 do 17:00. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby w czwartek przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na niedzielę i na dni przedświąteczne. Nie ma przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia bez spowiedzi i Komunii świętej. W bezbożnym świecie, który chciałby święta sprowadzić do jedzenia i picia mamy tym większy obowiązek ukazywania chrześcijańskich i duchowych wymiarów tych Świąt. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przyjdą do Spowiedzi świętej o godzinie: 14:30.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Nie zapominajmy także o biednych i najbardziej potrzebujących. W naszej parafii jest wiele osób samotnych, serdecznie zachęcamy do ofiar na rzecz tych osób, zanosząc im podarunki świąteczne. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

A od czwartku, 16 grudnia, zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita.

W tym tygodniu księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w parafii:

• Jutro od godziny: 9:00 – Lachowice Górne, Zagrody i Krale oraz Lachowice Dolne. Wszystkich chorych prosimy dziś zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej o godzinie: 7:00 rano – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Rodzinom od Numeru: 391 – 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożona ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu Rodziny od Numeru: 411 – 420.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Emilii Krawczyk.