05281 Lachowice, dnia: 28 listopada 2010 Roku

Adwent jest synonimem nadziei:
nie daremnym oczekiwaniem
na jakiegoś bezosobowego boga,
lecz konkretną niezawodną  ufnością w powrót Tego,
który już raz do nas przyszedł,
„Oblubieńca”, który swoją krwią przypieczętował zawarte z ludzkością wieczne przymierze.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „W komunii z Bogiem”. W ciągu poszczególnych miesięcy tego roku będziemy się starali pogłębiać naszą komunię z Panem Bogiem.

Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00 – zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci młodsze niech przychodzą na Roraty z lampionami.

W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w czwartek i w piątek od godziny: 16:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra.
  • 2 XII – bł. Rafał Chyliński, prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita.
  • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników. W to patronalne święto górników w sobotę o godzinie 12:00 – zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich górników oraz emerytów i rencistów z naszej parafii i ich rodzin. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich wykonujących ten ciężki zawód.

W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie zanoszenie opłatków na stół wigilijny. Podane przez naszego Pana Organistę opłatki są wyrazem jedności całej wspólnoty parafialnej, oraz znakiem więzi i wspólnego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

W przyszła niedzielę po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na wschodzie.

Rodzinom od Numeru: 361 – 370 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 371 – 390.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.