07279Lachowice, dnia: 14 listopada 2010 roku

Pragnienie, by żyć lepiej,
nie jest niczym złym,
ale błędem jest styl życia,
który wyżej stawia dążenie do tego,
by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć,
nie po to aby bardziej być,
lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.

Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą szczególną modlitwą obejmijmy dziś nasze siostry i braci z Iraku. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek, na pomoc tym którzy doświadczają wypędzenia ze swoich domów, którzy każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są uczniami Chrystusa.

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych parafian.

Wezwaniem do wytrwałości Jezus zakończył dzisiejszą Ewangelię.
A zatem wytrwale strzeżmy łaski, którą dziś otrzymaliśmy i, współpracując z nią, budujmy cywilizację miłości.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny.

W kolejnym tygodniu listopada przypadają następujące wspomnienia:

• We wtorek, 16 listopada – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, najważniejszego sanktuarium maryjnego na Litwie, także bardzo bliskiego Polakom;
  • W środę, 17 listopada – świętej Elżbiety Węgierskiej. Po śmierci męża została tercjarką franciszkańską i poświęciła się bez reszty ubogim i zaniedbanym;
  • W czwartek, 18 listopada – błogosławionej Karoliny Kózkówny, męczennicy, która oddała swoje życie, broniąc dziewictwa i czystości;
  • W piątek, 19 listopada – błogosławionej Salomei. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie. Ostatnie lata swego życia spędziła w klasztorze w Skale;
  • W sobotę, 20 listopada – świętego Rafała Kalinowskiego, powstańca styczniowego, wywiezionego na Sybir. Po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu, któremu nadał impuls do rozwoju.
W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godzinie 7:00 – rano Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Rodzinom od Numeru: 341 – 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 351 – 360

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najbliższa sobotę o godzinie 15:30 – w naszym domu Katolickim odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej.