10Z062Lachowice, dnia: 7 listopada 2010 roku

Śmierci nie można przekupić, ani od siebie oddalić.
Bóg jest Bogiem żywych, nie umarłych.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

O godzinie 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

Wszyscy żyjemy dla Boga i wszyscy kiedyś spotkamy się z Nim twarzą w twarz. Takiej lekcji udzielił nam dzisiaj Jezus w Ewangelii. Niech świadomość tego pobudza nas każdego dnia do wiernego odpowiadania na miłość Boga.

Jutro ostatni dzień, w którym możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym celu należy wzbudzić taką intencję, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwy za zmarłych.

W czwartek, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.

W kalendarzu liturgicznym przypadają następujące wspomnienia i święta:
  • We wtorek, 9 listopada, rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”;
W środę, 10 listopada – świętego Leona Wielkiego, papieża z V wieku, którego zapamiętano jako gorliwego obrońcę jedności Kościoła.
  • W czwartek 11 listopada – świętego Marcina, biskupa Tours, dobrego duszpasterza, gorliwego głosiciela Ewangelii, wrażliwego na potrzeby ubogich;
  • W sobotę, 13 listopada – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Rodzinom od Numeru: 331 – 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 341 – 350.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.

W przyszłą niedzielę 14 – listopada będziemy obchodzić: Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Naszą szczególną modlitwą obejmijmy nasze siostry i braci z Iraku, gdzie w ostatnich latach zamordowano 3000 chrześcijan, 50 duchownych, zniszczono 76 kościołów. A pół miliona chrześcijańskich Irakijczyków przebywa w obozach dla uchodźców. W tym dniu po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek, będziemy wspierać materialnie tych, którzy doświadczają wypędzenia ze swoich domów, którzy każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są uczniami Chrystusa.

Zachęcamy do czytania i kupowania prasy religijnej oraz zegarów i kalendarzy ściennych z wizerunkiem naszego kościoła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup nowego oświetlenia choinkowego na zewnątrz kościoła.