148Lachowice, dnia: 31 – października 2010 roku

Wśród starych drzew Lachowickiego kościoła,
Gdzie być może w skrzypiących drewnianych drzwiach
Omszałym gontowym dachu czy chłodnym
wnętrzu świątyni
Usłyszeć można tchnienie dawnych wieków.

Msze święte dziś o godzinie: 7:00 – 10:15 – 11:45 – 17:00.
W kaplicy na Kralach o godzinie: 9:00. O godzinie: 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła.
Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Z tej racji po Mszy świętej o godzinie: 10:15 – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i nabożeństwo dziękczynne.

Jutro uroczystość Wszystkich Świętych.
Będziemy wspominać wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego.
Msze święte będą o godzinie: 7:00 – 9:00 w kaplicy – 10:15 – 11:45.
Ostatnia Msza święta o godzinie: 15:00.
Po Mszy świętej o godzinie: 15:00 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

Natomiast we wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych.

Msze święte będą o godzinie:  7:00 – 10:15 – 16:00 w Kaplicy i ostatnia Msza święta o godzinie: 17:00.
Po Mszy świętej o godzinie: 10:15 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych.

W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• W czwartek 4 listopada – świętego Karola Boromeusza, biskupa. Przypomnijmy, że w tym dniu obchodziliśmy zawsze imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II. Zatem będziemy mieli szczególną okazję, aby w swoich modlitwach o nim pamiętać, prosić Boga o jego beatyfikację i przez jego wstawiennictwo o potrzebne nam łaski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i w piątek od godziny: 16:00. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, tym bardziej, że stan łaski jest warunkiem uzyskania odpustu przy okazji nawiedzenia cmentarza.

W piątek o godzinie: 16:00 – w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci a w sobotę o godzinie: 16:00 – spotkanie Grupy Apostolskiej.

Rodzinom od Numeru: 311 – 330 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 331 – 340.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Antoniego Dyducha i Pani Józefy Młyńskiej.

Zachęcamy do czytania i kupowania prasy religijnej, która wyłożona jest na stoliku w drugiej części kościoła pod dzwonnicą. Zachęcamy również do kupowania zegarów ściennych z wizerunkiem naszego kościoła.