MB_028_48369c38107c8Lachowice, dnia: 24.10. 2010 roku.

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Ona jest źródłem natchnienia,
energii, odwagi w obliczu trudności i przeszkód,
Jest źródłem wytrwałości
i mocy podejmowania inicjatywy - Jan Paweł II

Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.  W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Niedziela Misyjna, którą w tym roku Kościół powszechny solidarnie przeżywa  24 października, jest wołaniem, aby dar Ewangelii dotarł do wszystkich ludzi, którzy nie znają Chrystusa, a tych wciąż jest bardzo dużo. Światowy Dzień Misji jest, więc wspólnym startem do modlitwy w intencji tych, którzy czekają na Dobrą Nowinę i tych, którzy są posłani przez Kościół jako misjonarze i misjonarki. Obowiązek misyjnej współpracy jest powszechny, ponieważ misje są sprawą wiary i dotyczą wszystkich ochrzczonych. Nie zapominajmy o modlitwie o powołania w młodych Kościołach i pomocy materialnej na wychowanie nowych kapłanów, któremu patronuje Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła. Niech dar modlitwy sięga także do 95 krajów świata, gdzie trudzi się blisko 2150 polskich misjonarzy.

Przed nami ostatni tydzień miesiąca modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:

• W czwartek, 28 października – świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów Jezusa.

W przyszłą niedzielę (31 – października) zmiana czasu z letniego na zimowy.
Msze święte wieczorne będą o godzinie 17:00.

Dzisiejsza składka na Mszach świętych przeznaczona jest na potrzeby naszej świątyni.

Dziś i przez cały tydzień możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

Rodzinom od Numru: 291 – 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i na zewnątrz kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 311 – 330.

W przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.

Po Mszy świętej o godzinie 10:15 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, będziemy Dziękować Bogu w tym dniu za naszą świątynię, w której gromadzimy się na liturgii i przyjmujemy sakramenty. W dziękczynieniu tym jednak najważniejsze jest dostrzeżenie zaproszenia samego Boga do tworzenia wspólnoty z człowiekiem.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.

Zachęcamy do czytania i kupowania prasy religijnej, która wyłożona jest na stoliku w drugiej części kościoła pod dzwonnicą.