08Z033Lachowice 17.10.2010 roku

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
Po Mszy świętej wieczornej - Nabożeństwo Różańcowe.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
Matka Boża w swych objawieniach i wielu Świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie gromadzimy się w naszej świątyni na nabożeństwach różańcowych o godzinie 17:30. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W poniedziałek, 18 października, przypada święto świętego Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia.

Ponadto w kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypada wspomnienie:
  • W środę, 20 października – świętego Jana z Kęt.
  • W czwartek, 21 października – błogosławionego Jakuba Strzemię.
Dziś i przez cały tydzień możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

W przyszłą niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Rodzinom od Numeru: 261 - 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 291 - 310.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Kazimierza Sobańskiego.

Zachęcamy do czytania i kupowania prasy religijnej, która wyłożona jest na stoliku w drugiej części kościoła pod dzwonnicą. Zachęcamy również do kupowanie kalendarzy ściennych na Nowy Rok oraz zegarów ściennych z wizerunkiem naszego kościoła.

Dziś w naszym Domu Katolickim od godziny 10:00 do 13:00 - odbędzie się akcja poboru krwi. Liczymy na liczny udział naszych Parafian, którzy taką postawą dadzą wymowne i konkretne świadectwo miłości bliźniego.