06203Lachowice, dnia: 12.10.2008 roku

aby (…) odnawiały każdego dnia duchową więź Maryją Panną,
rozważając z Nią tajemnice Jej Syna,
przez odmawianie Świętego Różańca" - Jan Paweł II

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.  O godzinie 17:30 Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

Po Mszy świętej wieczornej, nabożeństwo różańcowe.

Obchodzimy dziś Dzień Papieski.
Poświęcony popularyzacji nauczania Papieża Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, „podstawowej drogi Kościoła”. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Dzisiejsza Ewangelia ukazała nam wdzięczność jako ważną, chrześcijańską postawę, stąd włączmy się w nie całym sercem. Dziś po każdej Mszy świętej ogólnopolska zbiórka do puszek, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Kończy się dziś kolejny Tydzień Miłosierdzia.
Miejmy nadzieję, że nie pozostanie w nas jako okazjonalny gest. Ciągle naśladujmy Boga - Ojca pełnego miłosierdzia. Miłosierdzie jest aktem religijnym, nie zwykłą filantropią. Święty Paweł Apostoł zbiórkę na rzecz ubogich nazywa wręcz „liturgią” (2 Kor 9,12). Warto zapamiętać też słowa świętego Jakuba: „Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia”.

W czwartek, 14 października, obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej.
Tego dnia otaczamy szczególną wdzięcznością ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie.

Trwają nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie rozważamy tajemnice różańca.
Dołóżmy wszelkich starań, aby włączyć się w rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii, a tym samym stają się modlitwą Chrystusową odnoszącą się do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia.

Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Tacę tej niedzieli przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne.

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

• W środę, 13 października – błogosławionego Honorata Koźmińskiego, wielkiego zakonodawcy.
  • W czasach, kiedy zaborcy zlikwidowali dawne zakony i zabronili zakładania nowych, utworzył 26 zgromadzeń bezhabitowych;
  • W czwartek, 14 października – świętej Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej mistyczki, której wizje przyczyniły się do ustanowienia tak bliskiego nam kultu Serca Pana Jezusa;
  • W piątek, 15 października – świętej Teresy z Avila, wielkiej reformatorki Karmelu i autorki dzieł mistycznych;
  • W sobotę, 16 października – świętej Jadwigi Śląskiej. Jadwiga była szczególnie wrażliwa na los ludzi ubogich i chorych. Dla nich fundowała wiele szpitali. Po śmierci męża osiadła w klasztorze w Trzebnicy.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego.
Po Mszy świętej o godzinie 7:00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę - odbędzie się pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Program pielgrzymki umieszczony jest na ścianie kościoła.

Większość z nas w tych dniach znajdzie się na naszym parafialnym cmentarzu.
Aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Wśród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną  dla nich dziś pomocą jest: Msza święta, modlitwa, Komunia święta i zyskiwanie odpustów. Od dziś możemy zgłaszać w kancelarii Parafialnej - wypominki za naszych zmarłych.

Rodzinom od Numeru 241 - 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru 261 - 280.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Anny Baca i Pani Stanisławy Bałazy.

Zachęcamy do czytania i kupowania prasy religijnej, szczególnie nowo wydanego ogólnopolskiego tygodnika dla rodzin: „Przewodnik Katolicki”. Cena 4 zł. Zachęcamy również do kupowanie kalendarzy ściennych na Nowy Rok z wizerunkiem naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę w Domu Katolickim od godziny 10.00 do 13.00 - odbędzie się akcja poboru krwi. Liczymy na liczny udział naszych Parafian, którzy taką postawą dadzą wymowne i konkretne świadectwo miłości bliźniego.