147Lachowice, dnia: 19 września 2010 roku

Bolesne doświadczenia historii
wyostrzyły naszą wrażliwość w zakresie podstawowych praw człowieka i praw narodu:
zwłaszcza praw do wolności, do suwerennego bytu,
do poszanowania wolności sumienia i religii,
praw ludzkiej pracy.

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.

O godzinie 17:30 - Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych  zmarłych.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki.
Dziękczynienie za plony łączy się ze Mszą świętą, gdyż Eucharystia jest najlepszym dziękczynieniem za zbiory i owoce pracy ludzkiej. Dziękujemy dziś Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne żniwa, zbiory z naszych pól, ogrodów i sadów. Módlmy się w intencji naszych rolników o błogosławieństwo Boże w rolniczym trudzie, oraz o zrozumienie przez wszystkie warstwy społeczne bardzo ważnego wkładu mieszkańców wsi w dobro narodu.

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu.
We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.

Oto jak przedstawia się kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się dziś tygodnia:

• W poniedziałek, 20 września – świętych  Andrzeja Kim i towarzyszy, pierwszego kapłana koreańskiego i jego 103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku;
  • We wtorek, 21 września – świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • W czwartek, 23 września – świętego ojca Pio z Pietreciny, jednego z najbardziej znanych świętych XX wieku;
  • W sobotę, 25 września – błogosławionego Władysława z Gielniowa, zakonnika bernardyńskiego, odznaczającego się szczególnym nabożeństwem do Męki Pańskiej, autora pieśni religijnych.

Rodzinom od Numeru: 191 – 210 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 211 – 220.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Gustof i Pana Jerzego Kubieńca.

Dziś w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach odbędą się:
  • O godzinie 11:30 zebranie wiejskie dotyczące Funduszu Sołeckiego.
  • O godzinie 14:00  Wystawa Fotograficzna pt. „Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa wczoraj i dziś”.